Skip to content

Karmaşık Çatıları Bile PV Modülleriyle Yapılandırın – SUPERFLEX Design ile Mümkün

Yeni GEN24 Plus, PV sistem tasarımında maksimum esneklikle etkileyicidir. İki Maksimum Güç Noktası takipçisine ek olarak, eviricinin ayrıca ayrı bir akü girişi vardır. MPP izleyicilerinin yüksek akım taşıma kapasitesi ve eviricinin geniş giriş voltajı aralığı, hem bir MPP izleyicide paralel bağlantıya hem de daha küçük, karmaşık modül alanlarının yapılandırılmasına olanak tanır.

ESNEK DİZİ YAPILANDIRMASI

GEN24 Plus aşağıdakilerle donatılmıştır:iki MPP takipçisive birek pil girişi. Ancak, yaygın inanışın aksine, MPP izleyicilerinin sayısı bir invertörü esnek yapmaz. Bunun yerine, iyi ayarlanmış bir MPP voltaj aralığı vegüçlü MPP izleyicitasarım esnekliği için çok önemlidir.

Dahası, invertör son derece geniş ve düşük başlangıçlı bir giriş voltajı aralığına sahiptir. Bunun anlamı çokkısa dizelerayrıca üç PV modülünden boyutlandırılabilir, böylece inverter açılı çatılar için son derece esnek bir şekilde kullanılabilir.

 

Çatı pencereleri, pencereler, bahçe sundurmaları, saçak pervazları ve hatta cephe modülleri gibi karmaşık alanlar, yapılandırılan PV modülleri ile ikinci MPP izleyiciye kolayca bağlanabilir.

UYGULAMAYA BAĞLI OLARAK, MPP TAKİP CİHAZLARININ TEKNİK ÖZELLİKLERİNE İLİŞKİN FARKLI GEREKSİNİMLER VARDIR.

Bunlar genel olarak şu şekilde farklılık gösterir:

 • Farklı hizalamalara sahip simetrik jeneratör (eğim/yönlendirme)
 • Farklı hizalamalara (eğim/yönlendirme) sahip   asimetrik jeneratör
 • Jeneratörde kısmi gölgeleme

SuperFlex Design nedeniyle , MPPT 1 ve 2’deki PV dizilerinin çıktısı önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Örneğin bir Primo GEN24 6.0 Plus’ta bu, 5 kWp’lik bir PV dizisinin MPP izleyici 1’e ve 1 kWp’lik diğer dizinin MPP izleyici 2’ye bağlanmasına izin verir. Asimetrik yük, inverteri dizi açısından son derece esnek hale getirir yapılandırma.

Bu nedenle, iki MPP izleyicili invertörlerin kullanımı, bir jeneratörün yalnızca bir modül hizalamasına sahip olması ve gölgeleme olmaması durumunda da mantıklıdır . Bu, hemen hemen her sayıda modülün bağlanmasını sağlar ve böylece çatının optimum şekilde kullanılmasını sağlar.

AŞIRI BOYUTLANDIRMA VE MAKSİMUM AKIM TAŞIMA KAPASİTESİ

Ayrıca, maksimum jeneratör çıkışı olabilir%150’ye kadar büyütülmüş, tepe çıkışı Çoğu durumda PV jeneratörünün değerine ulaşılmaz. Bu nedenle tüm yıl boyunca daha fazla enerji üretilebilir.

Ancak hepsi bu kadar değil: örneğin, durum şu şekilde sonuçlanırsa:aynı eğime ve modül sayısına sahip iki çatı alanı (örneğin Doğu/Batı cepheli), bu durumda bu iki alan MPP tracker 1’e bağlanabilir.yüksek akım taşıma kapasitesive daha önce bahsedilen diğer küçük, karmaşık alan ikinci.

Yenilikçi Aktif Soğutma sayesinde teknoloji GEN24 Plus invertörler son derece yüksek akım taşıma kapasitesine sahiptir. Bunun nedeni, yüksek akımların aynı zamanda yüksek sıcaklıklar ürettiğinin bilinmesidir.

GÖLGELENDİRME İÇİN OPTİMİZE EDİLMİŞ İZLEME ALGORİTMASI

GEN24 Plus, modül dizisinin kısmi gölgelenmesinde bile maksimum esneklik sağlar. Dynamic Peak Manager, PV modüllerinden her zaman maksimum miktarda enerji alır, bu da kısmi gölgelemeli çatı alanlarının da yapılandırılabileceği anlamına gelir. Bu son derece verimli MPP izleme algoritması, herhangi bir gölgeyi algılar ve dizi düzeyinde verimi optimize eder. Halihazırda invertere entegre olduğundan, modül düzeyinde ek, hassas bileşenlere gerek yoktur. Bu sadece daha az sistem bileşeni olduğu için daha az maliyetli olmakla kalmaz, aynı zamanda kurulum ve servis maliyetlerini de minimumda tutar .

Sistem tasarımındaki esneklik, MPP izleyici sayısının çok ötesine geçen çeşitli teknolojilerin etkileşiminden kaynaklanır. Yeni, benzersiz şekilde çok yönlü GEN24 Plus , çoklu MPP takip çözümü , aktif soğutma teknolojisi ve gölgeleme toleranslı güneş takip algoritması birleştirildiğinde bir eviricinin ne kadar esnek olabileceğinin en iyi örneğidir .

 • İKİ MPP İZLEYİCİ + EKSTRA PİL GİRİŞİ

 • GENİŞ GİRİŞ VOLTAJI ARALIĞI

 • Symo GEN24 Plus: 80-1000V DC
 • Primo GEN24 Plus: 65-600V DC
 • MPP İZLEYİCİLERİNİN YÜKSEK AKIM TAŞIMA KAPASİTESİ

 • Symo GEN24 Plus 3.0-5.0: 12.5A / 12.5A (MPPT 1 / 2)
 • Symo GEN24 Plus 6.0-10.0: 25A / 12.5A (MPPT 1 / 2)
 • Primo GEN24 Plus: 22A / 12A (MPPT 1 / 2)