Skip to content

Hava / su ısı pompası nasıl çalışır ?

Hava/su ısı pompası nasıl çalışır?

Evinizi ısıtmak için havayı nasıl kullanabileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Bir hava/su ısı pompası, hem duşlarda hem de radyatörlerde suyu ısıtmaya yetecek kadar dış havadaki ısı enerjisini konsantre edebilir.

Dış hava ısı pompasına çekilir ve kapalı bir sistemle buluşur. Sistem, çok düşük bir sıcaklıkta gaz haline gelme özelliğine sahip bir soğutucu içerir. Gaz halindeki soğutucu akışkanın sıcaklığı, yüksek basınç altındaki bir kompresör ile önemli ölçüde yükseltilir. Bir kondansatör aracılığıyla, ısı evin ısıtma sistemine verilirken, soğutucu akışkan tekrar gaz olmaya ve yeni ısı enerjisi toplamaya hazır olan sıvı forma döner.

Yeni olanaklar – siz ve çevre için

Hava/su ısıtma prensibi basittir, ancak yıllar içinde teknolojiyi giderek daha gelişmiş ürünler üretecek şekilde geliştirdik. Isı pompalarımızın montajı ve kullanımı da kolaylaştı. Prensip olarak, yıldan yıla kendilerine bakarlar. Ürünlerimiz güvenilirdir, bu sayede çevreye bir iyilik yapabilirsiniz.

Evinizi serbest hava ile ısıtın

Isı pompası teknolojisi çok basit, iyi bilinen bir prensibe dayanmaktadır – geleneksel buzdolaplarında kullanılanla aynı. NIBE hava ısı pompası, düşük sıcaklıklarda bile dış havadan termal enerji çekerek evinize ısıtma ve sıcak su sağlayabilir.

İşlem ayrıca yaz aylarında soğutma sağlamak için değiştirilebilir.

NIBE hava kaynağı sistemi, bir iç ünite veya kontrol modülü ile birleştirilmiş bir dış ünite modülünden oluşur. Kurulumu, çalıştırılması ve bakımı kolay eksiksiz bir klima sistemi oluşturmak için birlikte çalışırlar. Bu sistem diğer enerji kaynakları ile uyumludur ve havalandırma, havuz ısıtma gibi ek özellikleri kolayca kurabilirsiniz.