Skip to content

Fronius Microgrid & Yedekleme Çözümü

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ŞEBEKEDEN BAĞIMSIZ, KARARLI GÜÇ KAYNAĞI

MicroGrid’ler genellikle yetersiz güç kaynağı olan bölgelerde oluşturulur. MicroGrid’ler ya tamamen şebeke bağlantısı olmadan bölgesel, bağımsız bir şebeke olarak çalışır ya da şebekeye bağlı bir yedekleme sistemi olarak hizmet eder. Dizel jeneratörler genellikle enerji beslemesini sürdürmek için kullanılır. Bununla birlikte, MicroGrid ve yedekleme sistemlerinin çoğu, istikrarlı, ucuz ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olarak güneş enerjisine güvenmektedir.

FRONIUS MICROGRID & BACKUP ÇÖZÜMÜNÜN AVANTAJLARI

  • Son derece güvenilir tedarik
  • Kararlı enerji maliyetleri
  • Minimum servis gereksinimlerine sahip kanıtlanmış sistem
  • Eviricilere entegre MicroGrid kurulumu

FRONİUS MİCROGRİD & BACKUP ÇÖZÜMÜ NASIL ÇALIŞIR?

Fronius inverterler , kararlı MicroGrid işletimi sağlamak için özel bir MicroGrid kurulumuna sahiptir . Evirici, MicroGrid’e mümkün olduğu kadar çok PV enerjisi sağlar. Yük, PV jeneratörünün maksimum kapasitesinden azsa ve piller zaten doluysa (veya invertör şarj cihazının şarj gücü çok düşükse), otomatik PV güç azaltması gerekecektir. Çoğu zaman sürücünün çıkışı iletişim olmadan kontrol edilir. Bu durumda, inverter şarj cihazının ve Fronius inverterin frekans düşüş karakteristiği optimum güç hedef değerleri sağlar.

Victron Energy’nin bir inverter şarj cihazı (Victron MultiPlus, Victron Quattro) ile Fronius MicroGrid kurulumu, Fronius inverter üzerinde başka bir konfigürasyona gerek kalmadan kullanılabilir.

MicroGrid sistemi, herhangi bir şebeke bağlantısı olmaksızın bağımsız bir ada olarak veya şebeke arızaları durumunda güç kaynağını korumak için bir yedek çözüm olarak işlev görür. Bir güç kesintisi durumunda, sistem kendini şebekeden otomatik olarak ayırır ve kendi bağımsız ağını (MicroGrid) oluşturur.

Bu sistemler bir dizel jeneratörü yedekli hale getirir.Dizel sistem yerine güneş enerjisi kullanan sistem sahipleri, yalnızca daha düşük maliyetlerden değil, aynı zamanda gürültü ve hoş olmayan kokuların olmamasından da yararlanırlar.Bu, özellikle MicroGrid’lerin sıklıkla kullanıldığı oteller ve tatil köyleri için önemlidir.

KARARLI ENERJİ MALİYETLERİ

Güneş enerjisi ile elektrik üretimi sonuç veriyor ömrü boyunca istikrarlı enerji maliyetleri sistem. Dizel jeneratör gibi alternatif enerji kaynaklarıyla karşılaştırıldığında işletme maliyeti yoktur.

AKILLI TEKNOLOJİ

Fronius inverterler,sistemin kararlı çalışmasını sağlayan özel, entegre bir MicroGrid kurulumu. PV sistemi tarafından üretilen elektrik, inverter şarj cihazı tarafından geçici olarak bir bataryada depolanır. Sistem özellikle esnektir ve fotovoltaik sistem ile invertör şarj cihazı arasındaki etkileşimi MicroGrid sistemine optimum şekilde uyarlayabilir. Fronius SnapINverter’lar, MicroGrid ve yedekleme sistemi için ilk tercihtir. Sistem boyutuna bağlı olarak Fronius Symo veya Fronius Eco kullanabilirsiniz.

GÜVENİLİR BİR GÜÇ KAYNAĞI İÇİN GÜÇLÜ ORTAKLAR

Güvenilir, istikrarlı bir güç kaynağı, sistem sahipleri için son derece önemlidir. Fronius, iyi düşünülmüş çözümler ve güçlü iş ortakları ile kurulumcu olarak size yardımcı olur. Fronius, uzun yıllardır Victron Energy ve Selectronic gibi şirketlerle MicroGrid & backup projelerini başarıyla uygulamaktadır.Fronius MicroGrid & backup çözümü denenmiş ve test edilmiş bir çözümdür ve neredeyse hiç bakım gerektirmez.