Skip to content

Fronius Isıtma Çözümleri

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE SICAK SU

Birçok PV sistemi sahibi, güneş enerjisini daha verimli kullanıp kullanamayacaklarını merak ediyor. Bir kurulumcu olarak, müşterilerinizin PV sistemlerini optimize etmelerine yardımcı olur ve akıllı çözümler kullanarak enerji maliyetlerinden nasıl tasarruf edebileceklerini ve daha bağımsız hale gelebileceklerini onlara gösterirsiniz. Fazla güneş enerjisini ısı üretmek için kullanmanın ve böylece Fronius ısıtma çözümlerini kullanarak kendi ürettiğiniz elektriğin kullanımını en üst düzeye çıkarmanın çeşitli yollarını gösteriyoruz.

Su güneş enerjisi ile ısıtılırsa, sistem sahipleri birkaç yönden fayda sağlar: PV sistemlerinin öz tüketim oranını artırır, enerji maliyetlerini düşürür, ısıtma sisteminin yükünü azaltır ve fosil yakıtlardan bağımsızlık yolunda büyük bir adım atar. yakıtlar.

FRONİUS İNVERTER İLE TEMEL SU ISITMA

Fronius inverterler, ısı pompası, havuz pompası veya klima sistemi gibi üçüncü taraf bileşenlere kolayca bağlanabilmelerini sağlayan dört entegre dijital giriş ve çıkışa sahiptir. Fazla PV’ye veya PV üretimine bağlı olarak, bu yükler daha sonra güneş enerjisi ile kontrol edilir ve çalıştırılır. Bu, tesis sahiplerinin kendi ürettikleri elektriği daha verimli kullanmalarını ve örneğin bir ısı pompası yardımıyla güneş enerjisinden sıcak su üretmelerini sağlar.

BİR BAKIŞTA AVANTAJLAR

 • Daha düşük enerji maliyetleri
 • Üçüncü taraf bileşenlerinin doğrudan kontrolü
 • Örneğin bir ısı pompasını kontrol etmek için fazla PV’nin doğrudan kullanımı
 • Ek maliyet olmadan entegre inverter fonksiyonu

GÜNEŞ ENERJİSİYLE SICAK SU İÇİN TEMEL ISITMA ÇÖZÜMÜ BÖYLE ÇALIŞIR

Eviricinin dijital giriş ve çıkışları, yüklerin güneş enerjisi ile ideal şekilde çalışacak şekilde kontrol edilmesini sağlar. Fazla enerji eşikleri, G/Ç’nin açıldığı veya kapatıldığı gücü tanımlamak için kullanılır. Tanımlanan eşiğe ulaşıldığında ısı pompası gibi yükler açılır. Fazla enerji eşiklerine ek olarak, FV sistemin öz tüketimini optimize etmek için bir hedef çalışma süresi veya yük önceliği belirleyebilirsiniz

FRONIUS OHMPILOT İLE AKILLI SU ISITMASI

Fronius Ohmpilot, güneş enerjisini su ısıtmak için kullanmak isteyen FV sistem sahiplerinin ilk tercihidir. Tüketim regülatörü sayesinde, sıcak su ısıtmak için güneş enerjisi daha da verimli bir şekilde kullanılabilir. Normalde şehir şebekesine beslenen fazla güneş enerjisi, Fronius Ohmpilot aracılığıyla doğrudan ısıtma elemanı, havlupan veya kızılötesi ısıtma gibi yüklere gider. Küçük fazlalıklar bile ısıtma elemanı ile sürekli değişken bir şekilde tüketilir ve şebekeye beslenmez.

Böylece PV enerjisi evde mümkün olan en iyi şekilde kullanılır ve öz tüketim oranı yüzde 100’e kadar artırılabilir.Bu sadece PV sisteminin yatırım getirisini değil, aynı zamanda enerji maliyetlerini de etkiler. Yaz aylarında sıcak su tüketiminin neredeyse tamamı güneş enerjisi ile karşılanabilir.ä Birincil ısıtma kaynağı genellikle tamamen kapalı kalır ve bu da ısıtma sisteminin hizmet ömrünü uzatır.

BİR BAKIŞTA AVANTAJLAR

 • Birincil ısı kaynağının hizmet ömrünü uzatın
 • Sıcak su, yılın 8 ayı boyunca büyük ölçüde PV tarafından sağlanabilir.
 • Öz tüketim oranını %100’e kadar artırın
 • PV sisteminden gelen fazlalığın optimum kullanımı için 0 ila 9 kW arasında sürekli ayarlanabilir düzenleme
 • Daha düşük enerji maliyetleri
 • Sıfır besleme ile birlikte de kullanılabilir
 • Kısa süreli kötü hava koşulları kolaylıkla aşılabilir

FRONİUS OHMPİLOT İLE ARTAN ÖZ TÜKETİM

Fronius Ohmpilot ile sonuç: Fazla güç, şehir şebekesine aktarılmaz. Bunun yerine, suyu önceden ayarlanmış bir sıcaklığa kadar ısıtarak su ısıtma sistemi tarafından kullanılır.Öz tüketim aynı gün içinde %100’e kadar arttırılabilir.

 • Şebekeye beslenen enerji
 • Fronius Ohmpilot gücü
 • Doğrudan tüketilen güç

FRONİUS OHMPİLOT İLE ISI ÇÖZÜMÜ BU ŞEKİLDE ÇALIŞIR

Fronius Ohmpilot, fotovoltaik sistemin fazla enerjisini kazandaki suyu ısıtmak için kullanan bir tüketim regülatörüdür. Bu, suyun yağ veya pelet ısıtma sistemi gibi geleneksel ısıtma kaynakları yerine güneş enerjisi ile ısıtıldığı anlamına gelir. Bu çözümün en önemli avantajlarından biri, PV elektriğinin özellikle verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan 0 ila 9 kW arasında sürekli olarak ayarlanabilen düzenlemedir. Fronius Ohmpilot ayrıca havlupan veya kızılötesi ısıtma gibi diğer omik yükleri de kontrol edebilir.

TAM POTANSİYEL: OHMPILOT VE ISI POMPASI İLE ISITMA

Hem ısı pompalı temel çözüm hem de Ohmpilot birçok avantaj sağlar. Tüm potansiyeli kullanmak istiyorsanız, iki çözümü birleştirmeniz yeterlidir.
Temel ısıtma çözümü de kademeli olarak genişletilebilir ve optimize edilebilir.

 • Bir  ısı pompasının  avantajı  ,  yüksek verimliliğidir –  ısı pompasının tipine bağlı olarak,  bir  kısım elektrikten 5 kısıma kadar ısı üretir .
 • Isı pompasının dezavantajı  eylemsizliğidir  –  çok  sayıda  açma ve kapama çevrimi  hizmet  ömrünü azaltır .

Isı pompası bulunan bir evin yük profili, ısı pompasının gün boyunca ne sıklıkta açılıp kapandığını açıkça gösterir.

Bir tampon depolama tankıyla birleştirilmiş Ohmpilot burada devreye giriyor. Bu hızlı tüketim regülatörü, fazla PV enerjisini tam olarak watt’a kadar kullanır ve örneğin bir ısıtma elemanı aracılığıyla tampon depolama tankındaki sıcak suyu ısıtır . Bu, ısı pompasının eskisi kadar sık ​​aktif olması gerekmediği ve dolayısıyla daha uzun bir hizmet ömrüne sahip olduğu anlamına gelir.

Ohmpilot’un bir başka avantajı da, tampon depolama tankını veya kazanı , genellikle yakl. 55 °C. Bu , ısı pompasının açılmasına gerek kalmadan birkaç gün süren kötü hava koşullarından bile geçilmesinin mümkün olduğu anlamına gelir ve bu da daha uzun bir hizmet ömrüne yol açar.