Skip to content

Evler için Pil Depolamalı PV Sistemi

Bir PV sistemine sahip olmak, enerji bağımsızlığına yönelik önemli bir adımdır ve pil depolamalı bir PV sistemi daha fazla bağımsızlık sunar. Bunun nedenleri açıktır:

  • Bir depolama sistemiyle, kendi kendine üretilen enerji daha da esnek bir şekilde kullanılabilir.
  • Doğru çözümlerle, şebeke arızalarında bile güvenilir bir güç kaynağı garanti edilebilir.

Müşterilerinizin kendi PV sistemleriyle daha bağımsız olmalarına yardımcı olun.

PİL DEPOLAMALI PV SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI

  • Bağımsız ve güvenilir güç kaynağı – şebeke arızalarında bile
  • Kendi kendine üretilen güneş enerjisinin kullanımında maksimum esneklik
  • Daha yüksek düzeyde öz tüketim
  • Fotovoltaik sistemin daha hızlı yatırım getirisi

PİL DEPOLAMALI PV SİSTEMİ SAYESİNDE BAĞIMSIZLIK

Pil depolama ünitesine sahip bir fotovoltaik sisteme sahip olmak, ev sahiplerinin bağımsız bir güç kaynağı kurmasını mümkün kılar. Bu, devam eden enerji maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olur ve özellikle acil durumlarda gönül rahatlığı sağlar.

Bir Fronius inverter ve uyumlu bir depolama sisteminin kombinasyonu, PV Noktalı temel yedek güç kaynağından (GEN24 Plus ile) Tam Yedeklemeye kadar farklı yedek güç varyantlarını mümkün kılar. Bu nedenle, müşterilerinize daha fazla bağımsızlık için özel çözümler sunabilirsiniz.

MAKSİMUM ESNEKLİK İÇİN FRONİUS DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

Enerji devrimi için bir çözüm sağlayıcı olarak Fronius, bir evin tüm elektrik beslemesini kapsamak için kullanılabilecek esnek FV çözümleri sunar. Kendi kendine üretilen güneş enerjisi depolanabilir ve daha sonra güneş parlamadığında evde esnek bir şekilde veya örneğin bir elektrikli arabayı şarj etmek için kullanılabilir. Tüm hibrit invertörlerimizde bulunan Multi Flow Teknolojisi, sistemdeki paralel enerji akışlarını da mümkün kılar ve akıllı enerji kullanımı için sayısız fırsatın kapısını açar.

HTW Berlin tarafından gerçekleştirilen enerji depolama incelemelerindeki mükemmel sıralamalar  , GEN24 Plus hibrit invertör ve BYD yüksek voltajlı batarya içeren depolama çözümümüzün verimliliğini de doğrulamaktadır.

 

EVLER İÇİN PİL DEPOLAMALI FRONİUS FV SİSTEMLERİ

DC DEPOLAMALI HİBRİT İNVERTÖR

Bir Fronius hibrit inverter ve bir DC bağlantılı depolama biriminin kombinasyonu ile müşterilerinize eksiksiz bir hizmet paketi sunabilirsiniz: esneklik, verimlilik ve entegre yedek güç fonksiyonu.

Müşterilerinize yalnızca geceleri değil, elektrik kesintisi durumunda da güvenilir bir güç kaynağı sağlanır ve PV sisteminin tüm potansiyelinden yararlanabilirler. Entegre Çoklu Akış Teknolojisi, Fronius inverterlerinin yedek güç durumunda bile depolama birimini şarj etmesine ve boşaltmasına olanak tanır, bu da daha uzun şebeke arızalarının karşılanabileceği anlamına gelir.

Piller ayrıca Fronius sistemlerine sonradan takılabilir ve istenildiği zaman genişletilebilir, böylece müşterilerinize maksimum esneklik ve geleceğe hazır olma olanağı sunabilirsiniz.

AC’ye bağlı depolama sistemlerinin aksine, bir Fronius inverter ve DC’ye bağlı depolama sisteminin kombinasyonu, son derece yüksek verimlilik seviyeleri ile etkileyicidir. Fazla doğru akım, PV sisteminden doğrudan depolama sistemine yüklenebildiğinden, akım daha az sıklıkla dönüştürülür ve bu da daha düşük kayıplarla sonuçlanır.

AC DEPOLAMALI İNVERTER

Hibrit invertörsüz FV sistemler için bir güneş enerjisi depolama sisteminin sonradan donatılması için AC bağlantılı bir depolama sistemi ile bir kombinasyon kullanılabilir. Fronius inverterler, çeşitli AC bağlantılı depolama sistemleriyle uyumludur, ancak bu çözümle Solar.web çevrimiçi izleme aracında görselleştirme mümkün değildir.

SOLAR.WEB’DE BİR DEPOLAMA SİSTEMİNİN POTANSİYELİNİ KOLAYCA SİMÜLE EDİN

Bir depolama sisteminin öz tüketim ve özerklik üzerindeki etkilerini Solar.web’de müşterilerinize çok kolay bir şekilde gösterebilirsiniz. Bir simülasyon, bir depolama biriminin entegrasyonunun FV sistemi nasıl optimize edebileceğini hızlı ve kolay bir şekilde göstermeye yardımcı olur.