Skip to content

Esneklik ve Estetik Bir Arada : LG Energy Solution’dan Yeni Resu Flex Yüksek Gerilim Depolama Sisteminin Avantajı Nelerdir

Yeni RESU FLEX yüksek voltaj sistemi ile LG Energy Solution, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için genişletilebilirlik ve kurulum açısından ideal düzeyde esneklik sunan ve böylece geleneksel enerji depolama sistemlerinden gerçek bir farkı temsil eden bir ürün geliştirdi. Market.

Konut sektöründe güneş enerjisi talebindeki sürekli artışa yanıt olarak, kullanılabilirlik sonrasında özellikle üç özellik talep görmektedir: genişletilebilirlik, kurulum biçiminde özgürlük ve giderek artan şekilde ürünlerin estetiği. RESU FLEX, LG Energy Solution’ın piyasaya çıkan 3 fazlı hibrit invertörler için ilk ev depolama sistemidir.

Yeni depolama sistemi, bir kontrol ünitesi (BPU; Pil Koruma Birimi) ve en az iki pil modülü (BMA; Pil Modülü Tertibatı) olmak üzere iki ana bileşenden oluşur. Her akü modülü 4,3 kWh kapasiteye sahiptir ve farklı genişleme aşamalarında 2 ila 4 akü modülü genişletilerek kullanıcının ihtiyacına göre çalıştırılabilir. Tam genişleme aşamasında, bir RESU FLEX sistemi 17,2 kWh kullanılabilir depolama kapasitesine sahiptir. Ayrıca, 34,4 kWh kapasiteye ulaşmak için iki sistem eşleştirilebilir ve seri olarak çalıştırılabilir. Bu uygulamada kontrol ünitelerinden biri “master” olarak tüm modüllerin kontrolünü devralırken, ikinci kontrol ünitesi “slave” olarak görev yapmaktadır. Bir RESU FLEX sisteminin tam ölçekli versiyonunda, 384 – 531,2 V’luk bir gerilime ulaşmak için 4 pil modülü seri olarak bağlanır. Bizim açımızdan, kullanımın ilk üç yılı içinde bir sistem genişletmesi mantıklıdır.