Skip to content

2023 Enerji depolama denetimi – Fronius Gen 24 Plus , Geliştirilmiş performans endeksi ile tüm durumlarda göz dolduruyor

Yeni yıl, yeni zirveler: Fronius, HTW Berlin – Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından düzenlenen 2023 Enerji Depolama Denetiminde bir kez daha etkilemeyi başardı. Test edilen her iki referans durumunda da Fronius GEN24 Plus hibrit inverterler ve BYD Battery-Box Premium ile Sistem Performans Endeksini iyileştirmeyi başardık. Fronius ayrıca her iki referans durumda da A verimlilik sınıfına ulaşan iki üreticiden biri oldu.

ENERJİ DEPOLAMA İNCELEMESİ NASIL ÇALIŞIR?

Bağımsız test enstitüleri, PV sistemi ile pil depolama arasındaki etkileşimi analiz ederek depolama sistemlerinin genel verimliliğini test eder. Değerlendirme için iki farklı referans durumu kullanılır.

İlk referans durumu, yıllık hane halkı tüketimi 5.010 kWh/a olan 5-kW’lık bir PV sistemi için Sistem Performans Endeksini (SPI) analiz ederken, ikinci referans durumu 10-kW’lık bir PV sistemini ısı pompalı (2.664 kWh/a) ile birleştirir. ve elektrikli otomobil (1.690 kWh/a) ve yıllık hanehalkı tüketimi 5.010 kWh/a.

İKİ REFERANS VAKA, İKİ ÖNEMLİ SONUÇ

  • 5 kW’lık referans durumda, Fronius Primo GEN24 6.0 Plus, BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 ile birlikte %92,6’lık bir sistem performansına (SP) ulaşıyor.
  • 10 kW’lık referans durumda, BYD Battery-Box Premium HVS 10.2’ye sahip Fronius Symo GEN24 10.0 Plus inverter, %95,4’lük bir sistem performans (SP)  değerine ulaşır.
Kaynak: Energy Storage Inspection 2023, Berlin University of Applied Sciences (HTW)